Facebook
CZ / EN

Betty Lee

vlastním jménem Alžběta Pažoutová. Hudbě se věnuje již od dětství. Vystudovala herectví, zpěv a tanec na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Po studiích navštívila New York, kde natočila svou debutovou desku "I Wish You Love".

http://www.jazz4all.com/CDs/Betty%20Lee/Betty%20Lee.htm

Nyní žije v Praze, založila kapely Cosmic People a Betty Lee Quartet, s současnosti vystupuje s autorským projektem Betty Lee Song Project / BLSP. Dále zpívá s moderní, elektro freejazzovou partou Atomic Gigolo.

Cosmic People
popová kapela, vznikla v roce 2010, autorkou písní je Betty. Kapela natočila desku s názvem "Butterfly", kterou bohužel už nevydala.
Ve splupráci s Cloned Monkeys Production vznikly klipy na singl “Butterfly” a velký ohlas měl letní pohodový klip a s ním píseň "Swing Me"

Některé z autorských skladeb Cosmic People hraje původně jazzový, dnes spíše popový Betty Lee quartet. Kapela vystupuje s covery a vlastní tvorbou. Koncerty Betty Lee Quartetu jsou energické a živé. Kapela s velkým úspěchem koncertuje zejména na pražské klubové scéně.Kromě vlastních projektů Betty přijala pozvání do pár dalších kapel, například funky band Takin' off, zábavová kapela Joy Box .

Zúčastila se TV pořadu Hlas ČeskoSlovenska, ve kterém se probojovala až do finále. Mimo hudby se věnuje ještě filmovému herectví, můžete jí vidět v celovečerním filmu Ivana Vojnára Nepravděpodobná Romance kde ztvárnila jednu z hlavních rolí.Copyright Leknina, Photo by Milan Mošna, Programming & coding Jaroslav Gregor
Betty Lee